about us

Take a look at our background

riot is

a production agency creating story-driven moving content. Our experience with advertising and passion for craft enable us to create content your audience will love.

we can

find the right insides and bring them to live from the brand strategy to (post)prodution services as well as turn your creative into highly efficient video content.

lorem ipsum dolor sit
Pod označením Harry Potter, toulá se
řídící jednotka společnosti doslova
mezi světy. Mezi tím administrati...
lorem ipsum dolor sit
Ještě než byla Michaela pověřena
významnou funkcí kreativní ředitelky
Riotu, zaměstnala jí snad vyšší...
lorem ipsum dolor sit
Vyostřený týpeček, který jak
kapesní nožíček, vyseká z kapsy
kohokoliv, kdo nevidí podst...
lorem ipsum dolor sit
Berenika, Beřka, a někdy i hůř - Berný.
Tak bývá použito Beřky skvostné jméno
v touze po oslovení. Tento člov...
lorem ipsum dolor sit
Ještě než uviděla světlo v práci s Riotem,
míjely jí v minulosti také světlice z ruk
rozeštvaných nacistů na punk...
lorem ipsum dolor sit
Hbitý jako gumička, to je vzácný zákon
atletickovesmírné části Ondrova ducha,
který i pro svoji pohybliv...
Managing Director
Martin Lisý
Pod označením Harry Potter, toulá se řídící jednotka společnosti doslova mezi světy. Mezi tím administrativním, manažerským, duchovním a kreativním, nečiní dnes rozdíly a táhne firmu neúprosně k vrcholu. V minulosti na vidlích nošen, Waldemort klienty ždímán, od finančních prostředků častokrát okleštěn, a někdy i úspěchem zneuznáván, dovedl své podnikání až do společenství vlastní duše. A její podstatou je Zen. Zenové umění je plné klidu, radosti a přijetí, někdy i pro neproplacenou fakturu. A kdo těžkost dokáže transformovat ve zlato, ten má cestu trhu otevřenou. Pokud někdy Martinovo nadšení pro Riot zemře, nad jeho hrobem se bude se sudým počtem orchidejí navěky kát řada fantastických lidí, kteří se nikdy nestihli stát našimi klienty.
Creative Director
Michaela Patočková
Ještě než byla Michaela pověřena významnou funkcí kreativní ředitelky Riotu, zaměstnala jí snad vyšší síla a ta jí také obdařila rozporuplnými kvalitami. Tak skrze roztodivnou, slovem nepolapitelnou osobnost, dohlíží na naše projekty Okem Horovým a běda, jak se jen písmena dost nabaví. A jak obraz dosti neladí. A jak někdo stojí v pozadí. Potom se pomyslně střetává na kluzké podlaze s desítkou rozdováděných pejsků, a dílo označuje jako jen „zpackanou práci“ a nic víc. Kolikrát svým očekáváním zmučí i ještě prázdné listy papíru, než se první řádka scénáře stihne vůbec v její hlavě urodit. Tak velkou mocí však disponuje pouze, když ji práce baví a jde jí dobře od ruky. Postaví-li se ale přítomný moment řediteli na odpor, tu seká s propiskou a skoro opouští i Riot, s vidinou alespoň měsíční návštěvy duchovního kláštera a nekonečné božské meditace. Pokud je však Michaelin vnitřní ředitel příjemně nalazen, pohladí srdíčko každého pracovníka. To je pak za svou práci ode všech dvojnásobně chválena, a tak se silným pozitivním energiím občas brání nesmyslnou větou: „zatím jsem sotva jen odborným zástupcem toho kreativního ředitele uvnitř mě“.
Production Manager
Ondřej Syrovátka
Hbitý jako gumička, to je vzácný zákon atletickovesmírné části Ondrova ducha, který i pro svoji pohyblivost bývá tak často bit pomalostí nás všech ostatních. Aktivně nemusíte být snad hyper, abyste se naučili pro svou práci třídit i to velké množství superinformací narážejících do posvátného prostoru vaší mysli hned ze všech světových stran. A proto jsme hluboce vděčni, když se Ondřej pod vší tou inspirací jako rytíř udrží se zájmem na různých typech zakázek. Jestli je někde moře vnitřního potenciálu opravdu hluboké, někdy až po kolena, pak jeho sílu pocítite snad jedině v přítomnosti tohoto člověka, kde každý Titanic ví, že v těchto vodách nemá vůbec na co narazit. A i proto má Ondřej na starost komunikaci s klienty.
Director / DoP
Martin Linhart
Vyostřený týpeček, který jak kapesní nožíček, vyseká z kapsy kohokoliv, kdo nevidí podstatu trapasu ihned. Ztracen v České republice, pod tlakem zdejší tvorby - zcela neamerické, věčně hledající důstojnou lokaci, s očima stylovýma a pravdivýma, hledá náš Marty každý den na jiné zakázce ten správný záběr. A my nikdy nevíme, kam a proti čemu se se svou kamerou postaví tentokrát. A někdy v roli režiséra jedné z našich prací i svého osudu, odsoudí všechen svůj natočený materiál, kde nenajde jedinou věc hodnou vlastní pochvaly, naplňující kritéria svého nečeského univerza. Málokterý z výsledků jeho práce bývá jím samým někdy vůbec oceněn jinak, než že mohl být i lepší. Tak za ním na webu i na facebooku jako smutná reference pokulhává většina jeho odkazů, s nimiž by nikdy nešel na skleničku Jacka. Ještě, že oči diváků tohle všechno vidí jinak. A tak je Marty ve své plné síle pokaždé, když ráno vyskočí z kapsy a před ním stojí nová zakázka. A chvíli na to řízne každého, kdo není ochoten To vyhrotit až k maximu.
Production Manager
Michaela Šimáková
Ještě než uviděla světlo v práci s Riotem, míjely jí v minulosti také světlice z ruk rozeštvaných nacistů na punkových koncertech i skleněné lahve od piva vypogovaných v bezvědomí. Že nám tuto kolegyni vzeslal bůh přímo z podsvětí víme, a přejeme si, aby její ryzost a opravdovost našla na českém trhu zastoupení i mimo kolektivní nevědomí. Spolu se stoupajícím věkem méně řve do mikrofonu na svých koncertech a více jemní v profesní komunikaci, ať už s klienty, či s kýmkoliv z nás. A v jejích očích se jako na pozadí chráněné přírodní rezervace začíná odrážet bytost mocně uvědomělá, schopná obrátit jakoukoliv hipsterskou konverzaci v realistickou výzvu. Kdo dovede lépe organizovat chaotické natáčení o tolika požadavcích, než ten, kdo vzešel z prostoru bez podmínek. A tak Míša, ničím nepodmíněně, pracuje s námi v naprostém souladu s duchem doby. Mezi fanatiky do telekineze se navzdory lidským možnostem říká, že až jednoho dne Michaela plně pronikne do mystéria tajů tržní ekonomiky, bude schopná počítat na středně velké kalkulačce příjmy jen silou své vůle.
On maternity leave
Berenika Laurincová
Berenika, Beřka, a někdy i hůř - Berný. Tak bývá použito Beřky skvostné jméno v touze po oslovení. Tento člověk je už svým druhem mimořádný zážitek, který pocítíte pokaždé, když se s ním dáte do řeči. A její charakteristika tak musí být úplně stejně přehnaná jako ona sama. A proto zrozená v placentě hravosti, odkojená v lehkosti, v nejlepší lidské jakosti, se ve skořápce výsosti, odvážila až k nám Riotu. Protože ví, že tady s ní naložíme pokaždé skvěle. I s jejími dvěma dětmi je to jedno z těch velkých srdcí, co firma kolikrát nemůže víc unést. A i proto jsme nedávno z živnostenského listu Martina Lisého už oficiálně přešli na Riot, s.r.o. To pro Beřku vedeme účetnictví, kde zejména kolonka „Dal“ je díky ní plná hojnosti. A tak má Beřka už ve své podstatě splněno na roky dopředu.

Estabilished 2013.